E-2 Yatırımcı Vizesi

Amerika'ya Yerleşmek İçin En Yaygın Vize Türü

Gülel Hukuk Bürosu olarak Amerika menşeili Grape Law Firm PLLC ile müvekkillerimize yönelik olarak uluslararası bir iş birliğine imza attık. Gülel Hukuk Bürosu ve Grape Law Firm PLLC arasında imzalanan iş birliği sözleşmesiyle Amerika’da;

  • E-2 Yatırımcı Vizesi,
  • L-1 Yönetici Transferi Vizesi,
  • 0-1 Olağanüstü Yetenek Vizesi,

EB-1 EB-2 NIW Green Card, almak için gerekli tüm aşamalar dünyanın neresinde olursanız olun artık tarafımızca A'dan Z'ye tamamlanabilecektir.


Merkezi New York’ta bulunan Grape Law Firm PLLC sektörde öncü bir firma olup Gülel Hukuk Bürosu arasındaki iş birliği ile müvekkillerimiz seçtikleri iş koluna veya seçtikleri eyalete göre minimum yatırım meblağını belirleyerek kriterleri sağlayarak kolayca E-2 vizesi alabilecektir. Bunun yanısıra başvurucuların yapmak istediği iş modeli ve planına göre Yönetici Transferi Vizesi, Olağanüstü Yetenek Vizesi veya Green Card başvurusu yapılabilecektir.

En Yaygın Olan Yatırım Yolu İle Alınan Vize Türü: E-2 Yatırımcı Vizesi

Amerika yatırımcı vizesi olarak da bilinen E-2 yatırımcı vizesi, ABD’de yeni bir şirket kurma yoluyla yatırım yapmayı taahhüt edenlere ve aktif bir işletmenin tamamını devralanlara veya ABD’de mevcut bulunan bir işletmenin en az %50’sine ortak olanlara verilen geçici ikametgah ve çalışma izni sağlayan bir vize türüdür.

E-2 vizesi ile kurulacak şirketin aktif bir nitelik kazanarak ABD ekonomisine katkı sağlaması ve istihdam yaratması aranmaktadır. Başvuru sahibinin, yatırım yapacağı şirketin en az %50'sine sahip olması gerekir ve E-2 vizesi yatırım miktarı hem yatırımcının hem de çalışanlarının geçimlerini sağlayabilecek düzeyde olmalıdır. Yapılmak istenen yatırım fonlarının kaynağı belli ve izlenebilir olmalıdır. Ayrıca yapılan yatırımın aktif olması ve faaliyette bulunuyor olması aranmaktadır.

E-2 Vizesine başvuracak kişinin gerçek kişi veya tüzel kişi olması fark etmeksizin vatandaşı olduğu ülkenin ABD ile anlaşması olması gerekmektedir (Bu hususta çifte vatandaşlık da kabul edilmektedir.). (Türkiye’nin Amerika ile anlaşması bulunmaktadır.)

Başvuru sahibinin eşi ve 21 yaşın altındaki bekâr çocukları da E-2 vizesine başvurarak ABD’ye gelebilir ve başvuruları onaylandıkları takdirde, eşler ve çocuklar yatırımcı yakınlarıyla aynı süre boyunca ABD’de kalabilir. Eşler bu süre4 zarfında serbest çalışma iznine sahip olurlar.

Yazar : GülelHukuk

Doğrulama hatası oluştu. Lütfen alanları girin ve tekrar gönderin.
Teşekkür ederiz ! Epostanız ulaştı.