Enerji, Madencilik ve Alt Yapı Kanunları

Gülel'in ana çalışma alanı, enerji piyasası düzenlemeleri, lisanslar ve lisanslı faaliyetler, iletim, ulaşım, dağıtım ve kullanım, otomobil üreticileri ve ithalat konularında yasal tavsiyelerde bulunma sürecini kapsayan enerji yasasıdır.

Ayrıca Gülel'in çalışma alanı; rüzgâr, doğal gaz, kömür ve hidroelektrik santralleri, imtiyazlar ve imtiyaz sözleşmeleri, işletme hakları devir ve tayinleri, sistem bağlantısı ve kullanım sözleşmeleri, enerji satışı ve satın alma sözleşmeleri, uzlaşı ve dengeleme işlemleri ve diğer tüm enerji temalı işlemleri kapsayan enerji yatırımları ile ilgili anlaşmaların hazırlanmasını da içine almaktadır.

Gülel'in nükleer hukuk alanındaki uzmanlığı ile Gülel ekibi, Türkiye’de bu alanı geliştirmek üzere çeşitli madde ve muhtıra tasarıları hazırlamıştır.  Gülel ekibi ayrıca, katılımcı ve konuşmacı olarak birçok konferans ve seminere katılmıştır.

Gülel ayrıca, madencilik kanunuyla ilgili telif anlaşmaları hazırlama ve müzakereleri kapsayan hukuki hizmetler de sunmaktadır.

Gülel, önemli ve karmaşık alt yapı işlemleri konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.   Gülel, sponsorlara, borç verenlere, emeklilik fonlarına, sigorta şirketlerine ve devlet varlık fonlarına, altyapı fonlarına, ticari bankalara, şirketlere, geliştiricilere ve devlet kurumlarına danışmanlık yapmaktadır.

Doğrulama hatası oluştu. Lütfen alanları girin ve tekrar gönderin.
Teşekkür ederiz ! Epostanız ulaştı.